Fjala hyrëse

 Kuvendi Komunal i Gjilanit, qė nga viti 2002 e ka hapur faqen zyrtare nė internet.
MAPL ka dizejnuar nje web faqe tė re dhe kjo web faqe do tė mbetet arkivė.
Më shumë...
 

Jeta e natės nė Gjilan

Qyteti I Gjilanit, megjithėse njė komunitet i vogėl, ėshtė shumė i njohur pėr jetėn e saj tė gjallė tė natės. Tė shpėrndara rreth qytetit janė shumė kafene dhe klube nate qė u ofrojnė vizitorėve dhe vendasve njė shumicė opsionesh pėr tė zgjedhur. Pėr ata qė duan tė pėrjetojnė njė mbrėmje mė emocionuese, sugjerojmė tė vizitojnė njė kazino nė Gjilan. Ka vetėm disa lokale bixhozi, por ata ofrojnė zgjedhjen mė tė mirė tė lojrave nga zhvilluesit mė tė vlerėsuar nė botė tė lojrave. Nėse do tė rrisėsh shanset pėr tė fituar, mund tė lundrosh deri tek TheGameFan.com uebsajti dhe praktika e lojrave tė kazinosė falas pėrpara, falė Kazinosė Sė Lisit Tė Argjendtė. Megjithatė, nėse, le tė themi se nuk mund tė gjesh llojin e veēantė tė lojės qė tė pėlqen tė luash nė kėtė faqe, mund tė bėsh gjithmonė njė kėrkim tė shpejtė online dhe tė shikosh pėr njė tjetėr qė ofron tituj ekzaktė qė je i interesuar tė provosh. Mė specifikisht, kjo faqe video poker nė internet, pėr shembull, ju ka mbuluar nėse jeni veēanėrisht tė interesuar nė kėtė lloj loje me letra. Nėse ju preferoni njė mė tė relaksuar nė mbrėmje ngrėnie nė njė restorant, apo emocion dhe mundėsinė pėr tė fituar tė mėdha nė njė kazino, qyteti i Gjilanit ka gjithēka qė ju nevojitet pėr njė natė tė paharrueshme jashtė.

 
             
Kuvendi Komunal
Administrata
Shėrbimet
Pėr qytetin
 
Linqet e shpejta
Kuvendi i Komunës është organ vendimmarrës i komunës i cili ushtron funksionet e pushtetit lokal të përcaktuara me rregullore dhe me statut.
Kuvendin e komunës e përbejnë 41 këshilltarë.

Administrata komunale është organ i Kuvendit të Komunës dhe zbaton vendimet e kuvendit. Admnistrata  Komunale është përgjegjëse për të zbatuar të gjitha detyrat ekzekutive që i janë përcaktuar me statut dhe akte tjera normative.

 

Shërbimet e Komunës së Gjilanit ndaj qytetarëve janë të ndryshme dhe të shumta, duke filluar nga rregullimi i dokumentacionit të gjendjes civile e deri tek projektet kapitale.

Komuna e Gjilanit përfshin një hapësirë prej 515 km² dhe përbëhet nga 63 vendbanime. Aktualisht Gjilanit llogaritet të ketë mbi 130 mijë banorë.

Kontakto Komunën

+381 280 320 781

prej orës 08:00-16:00

Më shumë...

Të drejtat e rezervuara nga Kuvendi Komunal Gjilan; , disejnuar nga ATI-KOS