Fjala e kryetarit

qemajl.jpg Tė nderuar qytetarė tė Gjilanit

Duke dashur qė tė jemi sa mė afėr me ju, tė vetėdijshėm se misioni ynė themelor ėshtė qė t`iu shėrbejmė juve pėr t`i realizuar sa mė lehtė interesat qė keni, si kolektivitet dhe si individ, edhe nė kėtė mėnyrė po mundohemi qė tė krijojmė sa mė shumė qė ėshtė e mundur transparencėn.

Qėllimi ynė ėshtė qė t`ju inkurajojmė pėr tė marrė pjesė aktive nė vendimarrje. Unė ju premtoj se administrata komunale nuk do tė jetė para jush njė autoritet, por njė shėrbėtor i madh, i cili do t`iu ndihmojė qė t`i realizioni mė lehtė interesat qė mund t`i keni.

Pa ju, komuna nuk do tė kishte asnjė kuptim.

Qemajl Mustafa, kryetar i Komunės