Kryetari i komunės miraton dorėheqjen e drejtorit tė Urbanizmit, Naser Sylejmani
 
Nė tė vėrtetė, ish-drejtori i Urbanizmit, Naser Sylejmani, duke e parė se ka njė konflikt interesi nė postin e tij aktual, paraprakisht kishte ofruar dorėheqje te kryetari i Komunės.
Postuar me datën: 30.03.2011
 
KKSB e vlerėson tė mirė gjendjen politike dhe tė sigurisė nė Gjilan
 
Kėshilli Komunal pėr Siguri nė Bashkėsi (KKSB) e ka vlerėsuar tė mire gjendjen politike dhe tė sigurisė nė komunėn e Gjilanit, nė njė takim tė radhės, i cili ėshtė mbajtur tė mėrkurėn, nėn drejtimin e Omer Dakut, nėnkryetar.
Postuar me datën: 30.03.2011
 
Komisioni disiplinor ka shqiptuar masa ndaj 161 nxėnėsve
 
Bujar Nevzati, drejtor komunal pėr Arsim, ka thėnė se deri mė tani, komisioni disiplinor ka shqiptuar masėn e largimit nga shkolla pėr njė vit, transferit, ose pezullimit me kusht, ndaj gjithsej 161 nxėnėsve tė shkollave tė mesme.
Postuar me datën: 21.03.2011
 
Komiteti i Pronės rekomandon shpronėsime pėr qėllime tė ligjshme publike
 
Ali Arifi, kryesues i Komitetit, ka thėnė se rekomandimi ėshtė i kushtėzuar me plotėsimin e kritereve tė parapara ligjore pėr realizimin e qėllimit tė ligjshėm publik, i cili duhet tė shoqėrohet me elaboratet e shpronėsimit.
Postuar me datën: 21.03.2011
 
Komiteti pėr Shėndetėsi miratoi kriteret pėr punėsim nė QKMF
 
Dr Xhemajl Salihu, drejtor komunal pėr Shėndetėsi dhe Mirėqenie Sociale, ka thėnė se kriteret bazike pėr punėsim nė QKMF janė tė balancuara dhe korrekte.
Postuar me datën: 18.03.2011
 
Lista e kandidatėve tė pranuar pėr regjistrues
 
Tė gjithė kandidatėt e mėposhtėm, duhet tė paraqiten nė lokalet e shkollės "Thimi Mitko" tė shtunėn, mė 19.03.2011, ora 10:00 pėr nėnshkrimin e kontratave.
Postuar me datën: 17.03.2011
 
Kryetari Mustafa priti sot ambasadoren turke nė Kosovė Songul Ozan
 
Ambasadorja e Turqisė nė Kosovė, Songul Ozan, ka vizituar tė mėrkurėn Gjilanin, njėrėn nga komunat e Kosovės ku jeton komuniteti turk dhe ėshtė shprehur e kėnaqur me tolerancėn ndėretnike nė kėtė regjion.
Postuar me datën: 17.03.2011
 
Mustafa merr premtime nga ministri i Pushtetit Lokal pėr pėrkrahje tė komunės sė Gjilanit
 
Ministri i Administrimit tė Pushtetit Lokal, Sllobodan Petroviq, ka vizituar Gjilanin, ku me kryetarin e Komunės, Qemajl Mustafa, ka biseduar pėr vazhdimin e bashkėpunimit nga mandati i qeverisė sė mėparshme.
Postuar me datën: 15.03.2011
 
Edhe komunat mund tė ngrehin ēėshtje nė gjykatėn kushtetuese
 
Nė fjalėn hyrėse, Qemajl Mustafa, kryetar i Gjilanit, ka thėnė se kjo komunė ėshtė njė shembull i mirė i respektimit tė ligjeve dhe pėr kėtė qėllim ka marrė edhe grande nga USAID-i.
Postuar me datën: 15.03.2011
 
Uji i puseve nė fshatra ėshtė i ndotur bakteriologjik
 
Komiteti pėr Shėndetėsi dhe Mirėqenie Sociale i ka rekomanduar Kuvendit Komunal qė ta shtrojė nė rend dite ēėshtjen e furnizimit me ujė tė pijes nė zonat rurale si dhe ta shqyrtojė mundėsinė e marrjes nė menaxhim tė ujėsjellėsve nėpėr fshatra.
Postuar me datën: 14.03.2011
 
<<   >>

Kërko Lajmet    Gjilani