Kandidatėt e eliminuar pėr mungesė tė pėrgatitjes superiore
 
.
Postuar me datën: 14.03.2011
 
KKRP ka pėrjashtuar nga procesi i rekrutimit disa regjistrues
 
Komisioni Komunal pėr Regjistrimin e Popullsisė nė Gjilan, pavarėsisht shqetėsimeve qė ka ngritė opozita (LDK), ėshtė plotėsisht nė nivelin e pėrgjegjėsisė dhe detyrave qė ka marrė pėr realizimin e regjistrimit tė popullsisė nė Republikėn e Kosovės.
Postuar me datën: 14.03.2011
 
Vendimi pėr eliminimin e kanidatėve pėr regjistrues
 
Nė pėrzgjedhjen e kandidatėve janė aplikuar kriteret dhe nė tė dy pozicionet janė ftuar nė intervistė vetėm kandidatėt me kualifikim superior, me pėrjashtim, nė ato fshatra ku kanė munguar kuadrat me pėrgatitje superiore.
Postuar me datën: 14.03.2011
 
Ēeku inkurajon minoritetet dhe femrat pėr t’u bėrė pjesė e FSK-sė
 
Ēeku, sė basku me kryetarin e Komunės sė Gjilanit, Qemajl Mustafa, nėnkryetarin Milan Stojanoviq, kanė kėrkuar pėrkrahje nga familjet gjilanase pėr t`i mbėshtetur tė rinjtė qė duan tė kyēen nė kėtė strukturė.
Postuar me datën: 10.03.2011
 
Kuvendi vendos pėr themelimin e vendgjuetie, kthen nė rishqyrtim menaxhimin e tyre
 
Kuvendi vendosi pėr formimin e njė komisioni tre anėtarėsh, ku pos drejtorit tė Bujqėsisė, do tė marrin pjesė edhe pozita dhe opozita, i cili do tė merret me procedurat e dhėnies me qira tė vendgjuetie “Karadaku”, “Zhegoci “, “Maja e Gjelbėr”.
Postuar me datën: 09.03.2011
 
Kuvendi Komunal dėnon vrasjen e fėmijės Leutrim Musliu
 
Askush nuk ka tė drejtė t`a shuajė jetėn e njė tjetri dhe kushdo qė e bėn kėtė, pavarėsisht rrethanave dhe motivit, duhet tė pėrballen me pasojat e veprimeve tė tij, ka thėnė Izmi Zeka, kryesues i Kuvendit Komunal.
Postuar me datën: 09.03.2011
 
Vdes ish-kryetari i Komunės sė Gjilanit, Xhemajl Hyseni
 
Me rastin e vdekjes sė Xhemajl Hysenit, Kuvendi Komunal i Gjilanit ka mbajtur njė mbledhje komemorative, ku Hyseni u cilėsua si njeri i guximshėm dhe qė la gjurmė nė ecjen tonė politike e shoqėrore.
Postuar me datën: 09.03.2011
 
Gratė s`duan lule njė ditė, duan barazi tėrė vitin
 
Pėr nder tė 8 Marsit - ditės ndėrkombėtare tė gruas, Grupi Jorformal i Grave tė Gjilanit ka apeluar pėr barazi tė plotė gjinore dhe jo vetėm, nė njė ditė, duke vendosur para Teatrit tė Qytetit njė mbishkrim “Jo lule njė ditė, barazi tėrė vitin".
Postuar me datën: 08.03.2011
 
Mustafa ngushėllon familjen e 14-vjeēarit, kėrkon zbardhjen e rastit
 
Kreu i Komunės, Qemajl Mustafa, kėrkon nga familjarėt e viktimės dhe nga bashkėvendėsit e tij, qė kėtė rast tragjik tė pėrcjellė me dhembje e pikėllim tė thellė pėr ta dhe pėr ne, po ashtu, ta tejkalojnė me gjakftohtėsi dhe dinjitetshėm.
Postuar me datën: 08.03.2011
 
Edhe Gjilani shėnon 7 Marsin-Ditėn e Mėsuesit
 
Kryetari Mustafa tha me kėtė rast, se tė arriturat nė Gjilan, janė kolosale nė krahasim me kushtet dhe mundėsit e limituara kur mėsuesit dhanė kontributin e tyre.
Postuar me datën: 08.03.2011
 
<<   >>

Kërko Lajmet    Gjilani